ACUM

moderní a vyzkoušený

Acum

Tento systém slouží jako pomocník při  posuzování energetického stavu lidského těla a při jeho ladění. ACU-M využívá zkušeností čínské medicíny a zároveň se orientuje i na metodiku, kterou v minulém století vypracoval Willy Penzel. Zařízení se skládá ze sondy, kterou lze využít i na samostatné měření a stimulaci akupunkturních bodů, z převodníku a programu.

acum_obal_orez inzeratACUM400

  • Metoda je založena na měření elektrického odporu v některých významných akupunkturních bodech a výsledky jsou na základě východní medicíny potom interpretovány v jednoduchých  grafech. Celý koncept vznikl v minulém století na základě nezávislých výzkumů německého lékaře dr. Volla  a  japonských lékařů Kobei Akabaneho a Yoshio Nakataniho. Uvedení autoři potvrdili, že akupunkturní body a dráhy vedou elektřinu jinak než okolní tkáň a odchylky znamenají dysfunkci meridiánů.

  • grafelementy Na základě uložených protokolů lze vyvolat řadu grafů zobrazujících stav meridiánů a 5ti elementů a jsou navržena energetická působení podle pravidel tradiční čínské medicíny na korekci nerovnováhy pomocí působení nas akupunkturní body nebo meridiány.

 

Videoukázka "měření bodů na ruce" na Youtube

Kromě tohoto videa na Youtube naleznete ještě "měření bodů na noze" a "vyhodnocení".

 Autoři kteří se na vývoji zařízení podíleli